# 535
SATRAPEN VAN CARIA, Maussollos, 377-353BC, AR Tetradrachme, Halikarnassos, portret van Apollo driekwart naar rechts/Zeus Labraundos staande naar rechts met speren labrys, Sears 4954, R, stijlvolle met mooi patina, bijna prachtig/zeer fraai
Na de dood van Maussollos liet zijn vrouw Artemisia te Halikarnassos(het huidige Bodrum) een enorm grafmonument bouwen ter ere van haar man, het zogenaamde Mausoleum, dat tot de 7 wereldwonderen behoorde. Dit monument zou 15 eeuwen standhouden, totdat het in de 12e eeuw door een aardbeving werd verwoest. De restanten werden in de 15e eeuw weer als bouwmateriaal aangewend door de Johannieters, toen zij aldaar een burcht bouwden.
Start: Bid | Price realised: € 0