Lot 571

Bronzen munten - ROMEINEN/ROMANS
Lot 571
Basilius II Bulgaroktonos 976-1025AD, AV Tetarteron nomisma, Constantinopolis(1005-1025), buste van Christus Pantokrator frontaal met boek der Evangeliën/Bustes van Basilius II en Constantijn VIII met patriarchaal kruis frontaal, Sears 1806, R, bijna prachtig Basilius werd rond 956 geboren als zoon van Romanus II, De toenemende expansiedrift van de Bulgaarse Tsaar Samuel was hem een doorn in het oog, daar de Bulgaren een soort Partisanentaktiek toepasten en zich steeds terugtrokken in de bergen, waren zij lastige tegenstanders. Uiteindelijk wist hij na 15 jaar bloedige strijd in 1014 toch een slag uit te lokken die bij het kleine plaatsje Kleidion(bij Pretritsch) in het voordeel van Basilius werd beslecht. Samuel werd vernietigend verslagen. De 14.000 Bulgaren die de strijd hadden overleefd werden de ogen uitgestoken. Samuel raakte waanzinnig en stierf kort daarop. Basilius zou na deze strijd de bijnaam "Bulgaroktonos"krijgen, hetgeen zoveel betekent als "Bulgarendoder"
Start: Bid
Price realised: € 0